وبلاگ خبری و تفریحی
loading...

وبلاگ خبری و تفریحی

اخبار هنرمندان | مد و زیبایی | بهداشت و سلامت | سیاسی و حوادث | ورزشی

بازدید : 0 يکشنبه 26 آذر 1396 زمان : 14:59

اگر قصد نگهداری از حیوانات خانگی را دارید حتما بخوانید

حیوانات خانگی
حیوانات خانگی

حیوانات خانگی

حیوانات خانگی
اگر حیوانات را واقعاً دوست داریم , چند اصل ساده را فراموش نکنیم:

اگر قصد نگهداری از حیوانات خانگی را دارید حتما بخوانید

حیوانات خانگی


مالکیت یک حیوان؟

حیوانات خانگی
همیشه به یاد داشته باشیم که ما حافظ حیوانات هستیم نه مالک آنها. در روابط انسان با حیوان همانند روابط انسان با انسان "مالکیت" معنایی ندارد.

حیوانات خانگی


حیوان​دوستی یا حیوان​ آزاری؟

حیوانات خانگی
مرز بین حیوان​دوستی و حیوان​آزاری گاهی بسیار نازک است. نگهداری یک بلبل خرمای تنها در یک قفس , حیوان​آزاری است نه حیوان​دوستی. اگر برای آنکه پرنده بخواند , او را تنها نگه داشته​ایم , بهتر است به جای تنها گذاشتن پرندۀ بیچاره , صدای آواز یک بلبل را ضبط کنیم و از ضبط صوت یا کامپیوتر برای پخش مداوم صدا استفاده نماییم ما زندانبان حیوانات نیستیم. بهتر است عشق خود به حیوانات را با آزاد کردن آنها (در صورت امکان) و یا حداقل با فراهم کردن اسباب شادی آنها نشان دهیم نه با اسیر کردن و گرفتن خوشی​های آنها. اگر حیوانی امکان زندگی آزاد در طبیعت را دارد , او را اسیر نکنیم. نگهداری یک یا حتی دو یا چند بلبل در قفس در حالی که صدها بلبل آزادانه در شهر زندگی می​کنند و مشکل خاصی برای زندگی در طبیعت ندارند , نشانۀ حیوان​دوستی ما نیست. نگهداری

حیوانات خانگی
یک موش یا خرگوش در قفس یا نگهداری یک همستر در یک آکواریوم , نشانۀ حیوان​دوستی نیست. زندانی کردن یک حیوان وحشی در صورتی که حیوان بدون کمک ما قادر به زندگی در طبیعت باشد , حیوان​آزاری است. در مورد حیواناتی مثل موش​ها , پرندگان کوچک , حیوانات وحشی اسیر , لاک پشت​ها و … که هنوز قابلیت زندگی در طبیعت را دارند , بهتر است در مورد زندگی طبیعی حیوان تحقیق کنیم و کم کم شرایطی فراهم کنیم که حیوان بتواند به طبیعت بازگردد. با آوردن بهانه​هایی مثل "خودش هم به من یا به ​اینجا عادت کرده است" یا "اگر هم من آزادش کنم , کس دیگری او را اسیر می​کند" خود را گول نزنیم!

حیوانات خانگی
آیا شرایط نگهداری یک حیوان خانگی را داریم؟

حتی در مورد حیواناتی که کاملاً اهلی شده​اند یا شرایط محیطی برای آزاد کردن آنها مناسب نیست , بهتر است قبل از آوردن حیوان به خانه از خود بپرسیم "آیا ما حداقل شرایط لازم برای نگهداری این حیوان را داریم؟" تنها زمانی که حیوانی در خطر است یا وضعیت اضطراری ایجاب می​کند , اجازه داریم این سوال را به طور موقت فراموش کنیم. نگهداری یک جوجه اردک در اتاق یا قفس ظلم به اوست. اگر حتی یک حوضچه در خانه نداریم که جوجه اردک در طول روز در آن شنا کند , آوردن جوجه اردک به خانه اشتباه است. اگر یک باغچه نداریم که جوجه مرغ​ها در آن

بگردند یا در خانه کودکی داریم که مرتب جوجه​ها را می​گیرد یا فشار می​دهد , آوردن جوجه​ها به خانه اشتباه است. اگر حداقل یک پاسیو نداریم که بلبل​ها یا پرندگان کوچک در طول روز آزادانه در آن پرواز کنند و لازم است آنها را در قفس​های کوچک زندانی کنیم , آوردن آنها به خانه اشتباه محض است. اگر حداقل یک حوض کوچک نداریم که لاک پشت آبی در آن بماند , آوردن لاک پشت آبی به خانه اشتباه است. اگر جایی برای بازی سگ نداریم یا خانم خانه از سگ متنفر است , آوردن سگ به خانه اشتباه است…


یک حیوان یا چند حیوان؟

نگهداری بسیاری از حیوانات مثل پرندگان , همستر , موش و خرگوش به صورت تکی اشتباه است. این حیوانات حداقل باید به صورت جفت نگهداری شوند. البته جوندگان باید با عمل جراحی عقیم شوند چون در غیر این صورت تعداد آنها خیلی سریع زیاد می​شود. در مورد حیواناتی مثل سگ و گربه , تصمیم در مورد نگهداری یک یا چند حیوان , بستگی به شخصیت حیوان و وقت شما دارد:

شخصیت حیوان: بسیاری از سگ​ها و گربه​ها از داشتن یک هم بازی دائمی ​لذّت می​برند در حالی که برخی دیگر تک​رو هستند و ترجیح می​دهند تنها ساعاتی از روز را با هم​نوعان خود بگذرانند.

وقت شما: اگر در طول روز وقت کافی برای بازی و سرگرمی ​با سگ یا گربۀ خود را ندارید یا این که حیوان باید چند ساعت در روز تنها بماند , بهتر است دو سگ یا گربه را با هم نگه دارید تا با هم بازی کنند و مشغول شوند. در کنار هم​بازی , فراهم کردن وسایل سرگرمی ​و بازی هم اهمیت زیادی دارد. با این حال , فراموش نکنید که حتی در صورت نگهداری دو سگ یا دو گربه , تنها گذاشتن آنها در خانه و مخصوصاً در آپارتمان برای بیشتر از ۵ ساعت در روز اشتباه است. این کار به مرور زمان , باعث به وجود آمدن ناراحتی​های روانی در سگ​ها و گربه​ها می​شود.

بازدید : 1 پنجشنبه 23 آذر 1396 زمان : 15:54

همه آنچیزی که درباره ایدز و زنان باردار باید بدانید

ایدز و زنان باردار
ایدز و زنان باردار

انتقال HIV از مادر به كودك اگر یک زن آلوده به HIV باردار شود , 35 درصد احتمال انتقال ویروس به نوزاد و آلوده شدن کودک وجود دارد. هر ساله بیش از 700,000 کودک از طریق والدین خود آلودگی به HIV را دریافت می کنند. حدود 15 تا 20 درصد در طی مدت بارداری , 50 درصد در زمان زایمان و 33 درصد درطی دوران شیرخوارگی آلودگی را دریافت می کنند.

ایدز و زنان باردار

ایدز و زنان باردار
داروهای ضد رترو ویروسی (Anti-Retro-Viral drugs) یكی از عواملی هستند كه از انتقال HIV از مادر به جنین جلوگیری می‌كنند. انتقاال مادر به كودك بعنوان انتقال عمودی هم یاد می‌شود (Vertical transmission) كه ممكن است از طریق راههای زیر رخ دهد:

همه آنچیزی که درباره ایدز و زنان باردار باید بدانید

ایدز و زنان باردار
1- قبل از تولد 2- طی زایمان 3- بعد از تولد از طریق شیر مادر

ایدز و زنان باردار
زنان مبتلا به HIV می‌توانند خطر انتقال HIV به فرزندانشان را از طریق راههای زیر بكاهند:

ایدز و زنان باردار
1 – مصرف داروهای ضد رترو ویروس در زمان حاملگی (بجز چهار 3 ماه اول حاملگی)

ایدز و زنان باردار
2 – مصرف داروهای ضد رترو ویروسی هنگام وضع حمل

ایدز و زنان باردار
3 – برگزیده زایمان سزارین

ایدز و زنان باردار
4 – درمان كوتاه مدت نوزاد متولد شده با داروهای ضد رترو ویروسی

ایدز و زنان باردار
5 – عدم تغذیه با شیر مادر مبتلا به HIV

ایدز و زنان باردار

ایدز و زنان باردار
در كشورهای ثروتمند , زنان با استفاده از مزایای راه حلهای در دسترس , شانس انتقال HIV از مادر به جنین را به میزان زیادی می كاهند.

ایدز و زنان باردار
بدون مداخله , میزان انتقال در محدوده 45 تا 25% خواهد بود. و با مداخلات این میزان 2% خواهد بود. در كشورهایی كه امكانات كمی در دسترس است با استفاده میزان كمی از داروها در طی وضع محل از میزان انتقال تا حدودی كاسته می‌شود.

ایدز و زنان باردار
بطور كلی داروهای ضد رترو ویروسی برای مادران باردار قبل از هفتة 14-12 حاملگی توصیه نمی‌شود مگر اینكه دلیل اورژانس پزشكی در بین باشد٬ چرا كه این داروها منجر به عوارض جانبی بر روی جنین در مراحل اولیه تكامل می شوند.

ایدز و زنان باردار
اولین دارویی كه برای پیشگیری از انتقال HIV از مادر به جنین بكار برده شد AZT در سال 1994 بود.

ایدز و زنان باردار
(AZT یا Zidovudin ٬ برای اطلاع بیشتر در مورد این دارو و دیگر داروهایی که در این قسمت نام برده شده است٬ اینجا را کلیک کنید)

ایدز و زنان باردار
AZT هنوز تنها دارویی است كه برای مطالعات در حاملگی استفاده می‌شود. در كشورهایی كه AZT بطور گسترده در طی حاملگی استفاده می‌شود اثرات قابل توجهی در کاهش انتقال HIV از مادر به جنین داشته است داروهای جایگزین دیگری به مثابه 3TC , nevirapine و تركیب AZT+3TC هم وجود دارند مسئولان بهداشتی سلامت٬ بایستی اطلاعات كافی در مورد داروها و در دسترس بودن آنها داشته باشند. یك راه حل مورد استفاده در زنان HIV مثبت , استفاده از داروهای ضد رترو ویروسی طی وضع حمل است.

ایدز و زنان باردار
در كشورهای با تسهیلات كم٬ استفاده از داروهای ضد رترو ویروس طی وضع حمل٬ تنها راه موجود برای جلوگیری از انتقال HIV از مادر به كودك است و در بسیاری از كشورهایی كه فقر پزشكی دارند توسط برخی كارخانه‌ها مقدار كمی از nevirapine بطور رایگان برای استفاده طی وضع حمل٬ در اختیار این مادران قرار می‌گیرد.

ایدز و زنان باردار
– هیچ توصیه قطعی جهت روش مطمئن وضع محل٬ در زنان مبتلا به HIV وجود ندارد. بطور کلی؛ دو روش برای وضع حمل وجود دارد: روش زایمان طبیعی (واژینال) و روش سزارین كه هر كدام مزایا و خطراتی دارد.

ایدز و زنان باردار
در روش سزارین : جنین از طریق عمل جراحی از دیواره شكمی مادر خارج می‌شود. در سزارین برای جلوگیری از تماس جنین با ترشحات و خون مادر باید تمهیدات خاصی انجام شود که برای به حداقل رساندن تماس نوزاد با خون مادر , روش سزارین غیر خونی (Bloodless caesarean section) انجام می‌شود. این روش شامل كنترل عروق خون مادری برای جلوگیری از خونریزی است. (توسط حرارت , سرما یا وسایل خاص (staples) )

ایدز و زنان باردار
برای زنانی كه به مراقبتهای مناسب قبل از زایما(Prenatal) ن وHAART دسترسی داشته‌اند٬ اینكه انجام سزارین برای آنها مزیت بیشتری از استفاده موثر HAART داشته باشد یا نه٬ هنوز شناخته شده نیست.

ایدز و زنان باردار
اگرچه مزایای سزارین بنظر واضح است ولی برخی پزشكان آنرا توصیه نمی‌كنند چرا كه در معرض خطر قرار دادن سلامت مادر در كشورهای فقیر , همراه با عفونت می‌باشد.

در كشورهایی كه داروهای ضد رترو ویروسی در دسترس است بطور رایج به نوزادانی كه از مادران +HIV متولد شده‌اند برای مدت خاصی داروهای ضد HIV می‌دهند.

حامله شدن در زن آلوده به HIV اگر شما یك زن مبتلا به HIV + هستید و در فكر بچه‌دار شدن می‌باشید بهتر است به مسایل حین حاملگی خوب فكر كنید.

مسئولین بهداشتی باید قادر باشند تا بهترین برگزیده را برای سلامت شما و فرزندتان در نظر بگیرند. ممكن است تصور كنید كه سلامت فرزندتان مهمترین مساله است اما سلامت شما هم به همان میزان مهم است. شما باید همان مراقبتهای استاندارد موجود كه برای هر زنی كه تصمیم به حاملگی دارد یا هم اكنون حامله است را دریافت كنید.

سلامت زن HIVمثبتی كه حامله است همانند زن HIV مثبتی كه حامله نیست

زن HIV مثبتی كه حامله است٬ بعد از ماههای اول حاملگی می‌تواند داروهای ضد HIV را دریافت كند تا هم به سلامت نامبرده كمك كند و هم از انتقال HIV به جنین جلوگیری شود.

HIV فرآیند حاملگی را تغییر نمی‌دهد و بر روی رشد و تكامل جنین تأثیر گذار نیست. (بعنوان مثال منجر به تولد نوزاد عقب افتاده ذهنی یا دارای نقص عضو نخواهد شد.)

در برخی كشورها٬ زنان طی وضع حمل دارو می‌گیرند و روش زایمان برگزیده می‌شود و از تغذیه كردن نوزاد منع می‌شوند و به نوزاد نیز برخی داروهای ضد HIV می‌دهند.

گاهی اوقات زن مبتلا به HIV كه در حال درمان است متوجه حامله بودن خود می‌شود كه بایستی فوراً با پزشك در میان گذاشته شود تا راهنماییهای لازم در اختیار او قرار گیرد و جهت تغییر داروهای مصرفی به داروهای مناسب دوران حاملگی اقدام گردد. بدون مشورت با پزشك نباید داروها تغییر داده شوند. اگر فردی درمان را خودسرانه قطع كند میزان ویروس موجود در خون نامبرده ممكن است افزایش یابد که ریسك انتقال HIV به دیگران را بالا می‌برد.

برای هر گونه تغییر یا قطع درمان بایستی با پزشك مشورت شود.

آگاهی از HIV مثبت بودن زن در حین حاملگی

گاهی اوقات هنگامی كه فرد حامله است متوجه می‌شود كه به ویروس HIV آلوده است. مشخصاً , مساله اصلی سلامت جنین است اما همانگونه كه در بالا شرح داده شده اقداماتی برای جلوگیری از انتقال HIV از مادر به جنین می‌توان انجام داد.

مشورت با پزشك جهت انجام كارهای لازم برای مادر وجنین حتمی است آزمایشها تست HIV- antibody برای کودک قابل انجام است ولی ضرورتاً نشان نمی‌دهد كه كودك آلوده است یا خیر. چرا که , تمام كودكانی كه از مادر HIV مثبت متولد می‌شوند HIV- antibody دارند.

نوزادنی كه آلوده نشده‌اند به مروز زمان تا 18 ماهگی antibody را از دست می‌دهند؛ بنابراین وقتی كه نوزاد به 18 ماهگی برسد تست HIV- antibody پاسخ دقیق خواهد داشت در برخی موارد انجام تستهای تشخیصی دیگر از قبیل PCR (Polymerase chain Reaction) سریعتر وضعیت بچه را تعیین می‌كند اگرچه PCR بطورگسترده در بسیاری از كشورها در دسترس نیست.

مادران , شیر دهی و HIV

برای مادرانی که HIV مثبت هستند , تصمیم گیری درخصوص شیردهی به نوزاد و یا چشم پوشی از آن٬ یک “دو راهی” بسیار سخت و ترس آوری می تواند باشد. قبل از برگزیده , بایستی میزان خطر شیردهی طبیعی و یا عدم شیردهی نوزاد بررسی و مقایسه شود.

میزان خطر دریافت آلودگی نوزادن از مادران آلوده به HIV بین 10 تا 20 درصد می باشد.

این در حالی میباشد که نوزادانی که با شیر مادر تغذیه نمی شوند , شش برابر نوزادانی که در دوران شیرخوارگی از سینه مادر تغذیه می کنند , در معرض خطر مرگ در نتیجه ابتلاء به اسهال و یا آلودگی های تنفسی هستند. علاوه بر آن , شیر مادر تامین کننده کامل نیاز کودک به مواد غذایی می باشد و نیز سیستم دفاعی بدن نوزاد را تقویت میکند

HIV در شیر مادر هم یافت شده است و در زنان آلوده به HIV اگر دسترسی به شیر مطمئن جایگزین داشته باشند توصیه می‌شود كه به نوزادشان شیر خودشان را ندهند.

بدون هیچ مداخله درمانی , میزان انتقال HIV از مادر به نوزاد در زنان HIV مثبتی كه فرزندشان را شیر نمی دهد 25-15% است و در زنان HIV مثبتی كه فرزندشان را شیر می‌دهند 45-25% می باشد.

برخی مطالعات نشان داده است كه تغذیه با شیر مادر آلوده به HIV می‌تواند مزایای استفاده از درمان ضد رترو ویروس طی حاملگی و زایمان را بی‌اثر كند.

دركشورهایی كه آب آشامیدنی سالم در دسترس نیست. ریسك دیگر موارد تهدید كننده زندگی در تغذیه با شیر خشك ممكن است خطرناكتر از ریسك HIV در تغذیه با شیر مادر آلوده باشد. هر چند كه قیمت بالای شیر خشك استفاده آنرا در چنین كشورهایی محدود می‌كند.

تغذیه كودك با شیر مادر و بقیه مایعات شامل شیر خشك , آب قند , آب گریت فروت و داروهای متداول را “تغذیه تركیبی” می‌گویند(mixed feeding). در برخی مطالعات مشخص شده كه تغذیه تركیبی نسبت به تغذیه انحصاری با شیر خشك یا شیر مادر٬ ریسك بیشتری دارد.

تغذیه تركیبی باعث آسیب آستر معده و روده كودك می‌شود و HIV موجود در شیر مادر آلوده راحتر می‌تواند كودك را آلوده كند.

گاهی اوقات بخاطر بیماری یا شغل خاصی که مادر دارد٬ نمی‌توانند منحصراً تغذیه با شیرمادر انجام دهند در این موارد٬ وقتی كه موارد جایگزین در دسترس است به مادران آلوده به HIV توصیه به تغذیه با شیر مادر نمی‌شود ولی تحقیقات بیشتری برای مقایسة‌ ریسك تغذیه انحصاری شیر مادر و تغذیه تركیبی لازم است.

بنابراین , یک مادر چگونه بایستی در مورد شیر دادن به فرزندش تصمیم بگیرد؟

قدم اول این میباشد که یک آزمایش HIV بر روی مادر انجام شود.

در صورتی که جواب آزمایش منفی بود جای هیچ تردیدی وجود ندارد و با خیال آسوده می تواند کودک خود را شیر دهد.

در صورتی که جواب آزمایش مادری مثبت بود در قدم اول بایستی به جایگزین ها فکر کند. تنها فرمول برگزیده غذای جایگزین برای کودک شیرخوار این میباشد که مادر به آب آشامیدنی تمیز و سالم برای حداقل مدت شش ماه بدون مشکل دسترسی داشته باشد. جایگزین های دیگر شامل دسترسی به شیر تعدیل شده و پاستوریزه حیوانی و یا شیردهی توسط زن شیرده دیگری که سالم است می باشد.

اگر هیچکدام از این راه ها و جایگزین ها در دسترس , مطمئن و یا دوام دار نبود توصیه شده میباشد که مادران نوزادان شیرخوار خود را فقط برای مدت شش ماه شیر بدهند. اگر یک مادر آلوده به HIV زمان طولانی تری به نوزاد خود شیر بدهد خطر بیشتری کودک را تهدید می کند

نوزادانی که به مدت شش ماه از مادر آلوده تغذیه می شوند تنها به میزان یک سوم اطفالی که به مدت دو سال تغذیه می شوند , درمعرض خطر آلوده شدن به HIV قرار دارند (در طی این شش ماه نیز توصیه شده میباشد که مادران تنها به سه ماه اول اعتماد کنند).

بازدید : 4 پنجشنبه 16 آذر 1396 زمان : 16:12

خبر جنجالی تغییر جنسیت بازیگر ایرانی (عکس)

تغییر جنسیت بازیگر ایرانی
تغییر جنسیت بازیگر ایرانی
چهره اش برای خیلی ها آشناست؛ خیلی ها هنوز نقش آفرینی اش را در فیلم های «سربازهای جمعه» , «تیغ زن» , «تسویه حساب» و «استشهادی برای خدا» به خاطر دارند. خیلی ها هم او را با « آناهیتا» و «سرزمین کهن» به یاد می آورند.چهره ارسطو نقطه مشترک این فیلم ها و سریال هاست؛ چه در روزهایی که فرزانه بود و با هویتی زنانه نقش بازی می کرد و چه حالا که سامان است و بشکل یک مرد در فیلم ها و سریال های مختلف بازی میکند

تغییر جنسیت بازیگر ایرانی

تغییر جنسیت بازیگر ایرانی
او یکی از قدیمی ترین بازیگران حیطه بازیگری و یکی از مشهورترین ترنسکشوال های کشورمان میباشد که بعد از 42 سال تغییر جنسیت داده؛ خودش که می گوید: «نه چیزی برای پنهان کردن دارم و نه ترسی از حرف زدن درخصوص گذشته ام» شاهد این ادعا عکس های دوران فرزانگی اش میباشد که در گوشه و کنار خانه اش دیده می شوند؛ عکس هایی که سامان آنها را دور نینداخته است.

خبر جنجالی تغییر جنسیت بازیگر ایرانی (عکس)

تغییر جنسیت بازیگر ایرانی
بیشتر از 40 سال از عمرتان را در یک قالب دیگر گذراندید , شما که می دانستید به این جنسیت تعلق ندارید چرا این قدر دیر اقدام کردید؟جایگاهم را پیدا نکرده بودم. نمی دانستم کجا ایستاده ام. شک داشتم که تی اس هستم یا نه؟ می دانستم یک مشکل اساسی وجود دارد اما باید اطمینان پیدا می کردم. از عواقب تغییر جنسیت و تنهایی بعد از آن هم خیلی می ترسیدم؛ در اصل , مهم ترین مشکلم همین تنهایی بود. من عاشق معاشرت کردن با دیگران هستم و دوست دارم همیشه در خانه ام مهمان داشته باشم. می ترسیدم بعد از جراحی دیگر کسی من را نپذیرد.

تغییر جنسیت بازیگر ایرانی
ترس از تنها شدن باعث شد 20 سال طول بکشد تا من تصمیم بگیرم جنسیتم را تغییر بدهم اما سال 85 دیگر مطمئن شدم که می خواهم این کار را انجام بدهم و اقدام کردم. همان موقع خیلی ها گفتند باید بازیگری را ببوسی و کنار بگذاری ؛ گفتند کار و زندگی ات رو جمع کن و برو خارج اما می بینید که هنوز هم اینجا هستم و به کارم ادامه می دهم.

تغییر جنسیت بازیگر ایرانی
در تئاتر و سینما جزو قدیمی ها به حساب می آیید , نقطه آغاز بازیگری تان کجا بود؟از سال 67 به شکل حرفه ای کارم را شروع کردم , آن روزها ساکن شاهرود بودم و همان جا هم کار می کردم. یک سال بعد گفتند خانم ها نمی توانند روی صحنه بیایند و کار کنند , ما هم برای اینکه بگوییم هنر زن و مرد ندارد , یک تئاتر به اسم «خرابه شام» کار کردیم و همه خانم ها با پوشیه روی صحنه رفتند.همین جسارتی که ما بهخرج دادیم باعث شد سد روی صحنه نرفتن خانم ها شکسته شود و ما بتوانیم کارمان را ادامه دهیم. اواخر سال 68 برای مدتی به تهران آمدم و بعد دوباره به شاهرود برگشتم اما از سال 74 به بعد برای همیشه تهران را برای زندگی برگزیده کردم چون اینجا راحت تر می توانستم کار کنم.

تغییر جنسیت بازیگر ایرانی
اولین سریالی که خارج از قالب زنانه و در واقع با قالب اصلی تان بازی کردید , کدام سریال بود؟سال 87 در یکی از برنامه های ویژه عید نوروز به کارگردانی سعید آقاخانی نقش یک سمسار را بازی کردم. البته آن زمان درخصوص بازی در سریال کمال تبریزی هم صحبت هایی کرده بودم , اما اولین حضورم جلوی دوربین با همان نقش سمسار بود.بعد برای صحبت با کمال تبریزی به پشت صحنه سریالش یعنی «سرزمین کهن» رفتم و با او به گفت وگو نشستم. اضطراب زیادی داشتم , مدام منتظر بودم ایشان یک جهان سوال درخصوص کاری که انجام داده ام بپرسند , اما آقای تبریزی طوری رفتار کرد که انگار نه انگار اتفاقی افتاده , خیلی راحت فقط درخصوص بازی در فیلمشان با هم حرف زدیم.

تغییر جنسیت بازیگر ایرانی
مسعود کیمیایی هم همین طور بود. من سال هاست ایشان را می شناسم؛ ایشان یکی از افرادی بود که از قبل می دانست قرار است تغییر جنسیت بدهم و چه مشکلی دارم. یکی از خوشبختی های من حضور این آدم ها بود که کنارم بودند و توانستم روی کمک و اطمینان قلبی ای که به من می دادند حساب کنم و برای تغییر جنسیت اقدام کنم.ارتباطاتی که قبل از تغییر جنسیت داشتید بعد از آن هم ادامه پیدا کرد یا تغییر کردند؟بیشتر رابطه هایم را بعد از جراحی هم حفظ کردم اما چند تا دوست خوب داشتم که متاسفانه آنها را دست دادم و الان فقط گاهی تلفنی با آنها در ارتباط هستم.

تغییر جنسیت بازیگر ایرانی
با چه چیزی مشکل داشتند؟ اینکه راه اصلی زندگی تان را برگزیده کردید و تغییر جنسیت داده بودید یا مشکل , چیز دیگری بود؟نپذیرفتند , اصلاً موقعیتی را که داشتم نپذیرفتند. می گفتند این فکری که درمورد خودت می کنی با چند جلسه روان کاوی حل میگردد و خیلی جدی نیست. می گفتند تو بی دلیل یک مشکل کم اهمیت را بزرگ کرده ای. این گروه رابطه شان را کاملاً با من قطع کردند و همین موضوع خیلی اذیتم کرد.

تغییر جنسیت بازیگر ایرانی
حتی در یک دوره , افسردگی گرفتم اما چون اعتقاد داشتم زمان , مشکلات را حل میکند , همه چیز را به گذشت زمان سپردم و در حال حاضر بیشتر آنهایی که دیدشان نسبت به این کارم منفی بود من را پذیرفته اند. حالا خیلی ها فهمیده اند که ما باید آدم ها را به خاطر چیزی که هستند دوست داشته باشیم , نه چیزی که دوست داریم باشند.

تغییر جنسیت بازیگر ایرانی
همکارانتان چطور؟ آنها با سامان ارسطو مشکلی ندارند؟حالا دیگر همه سامان را بیشتر از فرزانه می شناسند و می پذیرند و این همان اتفاقی میباشد که باید بیفتد. قبل از جراحی مدام باید دلیل رفتارهایم را به دیگران توضیح می دادم و می گفتم این زنی که شما می بینید واقعیت دنیای من نیست؛ من فقط جسم زنانه دارم. همین باعث می شد آنها را آزار بدهم و روزهای پرتنشی را بگذرانم و حتی یک زن قلدرمآب به نظر برسم . اما حالا دیگر نیازی نیست بخواهم چیزی را ثابت کنم به اینجهت خیلی آرام تر از قبل هستم. آن وقت ها توی چشم هایم فقط و فقط ترس و افسردگی بود. انگار مدام درحال پنهان کردن خودم بودم.

تغییر جنسیت بازیگر ایرانی
با کدام یک از دوستان بازیگرتان رابطه بهتری داشتید؟مائده طهماسبی و همسرشان فرهاد آئیش , مستانه مهاجر , مهتاب کرامتی , مسعود کیمیایی , رابعه اسکویی , مجید جعفری و خیلی های دیگر. دوستان هنرمندم راحت پذیرفتند.عزت الله انتظامی , محمدعلی کشاورز و خیلی از کسانی که سن وسال بیشتری از آنها گذشته و فکر می کردم این اتفاق را خیلی راحت نپذیرند اما باز هم به من خیلی کمک کردند و شرایطم را همانطور که بود پذیرفتند.

تغییر جنسیت بازیگر ایرانی
رابطه تان با خانواده تان چطور است؟راستش الان خیلی بهتر از قبل شده؛ فقط بعضی وقت ها نمی دانم از روی قصد و غرض است یا ناخودآگاه , آنها من را به اسم قبلی ام صدا می زنند و این کمی آزاردهنده است.در این مدت هیچ وقت این رابطه قطع نشد؟نه خوشبختانه؛ البته فاصله سنی من و خواهرهایم کمی زیاد است. مثلاً بزرگ ترینشان 58 ساله است؛ بالطبع کنارآمدن با شرایطی که من داشتم برایشان کار راحتی نبود با این حال هیچ وقت رابطه مان را با هم قطع نکردیم. شاید این رابطه مدتی کم رنگ شد اما من هیچ وقت نخواستم خودم را پنهان کنم چون اعتقاد داشتم کار درستی انجام داده ام و همین باعث می شد میلی به پنهان کردن خودم نداشته باشم.

تغییر جنسیت بازیگر ایرانی
تغییر جنسیت بازیگر ایرانی

تغییر جنسیت بازیگر ایرانی
با بچه ها چطور؟ بچه های اقوام و آشنایان؟خیلی خوب است , چون یک کودک درون دارم که اسمش سیناست؛ سینا سال هاست که همراه من است. نه بزرگ میگردد و نه دست از شیطنت برمی دارد؛ من 50 تا خواهرزاده دارم که عاشقم هستند , من هم عاشق آنها هستم.

تغییر جنسیت بازیگر ایرانی
هزینه جراحی ها زیاد بود؟ برای تهیه اش مشکل نداشتید؟دو تا جراحی اولم نزدیک به 9 میلیون تومان هزینه داشت که با کمک مهتاب کرامتی و پادرمیانی هایش به 400 هزار تومان رسید و این واقعاً کمک بزرگی بود که هیچ وقت فراموش نمی کنم. جراحی دوم که مهم ترین و اصلی ترین جراحی بود پول زیادی می خواست؛ چیزی حدود 20 میلیون تومان که با کمک 30 نفر از همکارانم این مبلغ تهیه شد و بالاخره خرداد ماه سال قبل آخرین عمل تغییر جنسیت را انجام دادم. اگر کمک آنها نبود با مشکل روبه رو می شدم.

تغییر جنسیت بازیگر ایرانی
بهزیستی هم کمک کرد؟متاسفانه آسیب دیدگان خیلی از آسیب های اجتماعی زیر نظر بهزیستی هستند اما من و امثال من زیر شاخه ای از وزارت بهداشت هستیم و فقط می توانیم با بهزیستی در تعامل باشیم. هزینه ای که دولت برای کمک به جراحی ما در نظر گرفته 10 میلیون تومان است اما در عمل بهزیستی در مرحله اول چهار میلیون می دهد و در قسط بعدی یک میلیون تومان البته ممکن است این مبلغ قسط ها به صورت دیگری هم باشد , مثلاً اول 3 میلیون بعد 2 میلیون. حالا بماند که چقدر به اینجهت پول باید برو بیا داشته باشیم و از این اتاق به آن اتاق برویم و از هر جایی نامه بگیریم و تمام اینها ما راخسته تر میکند

تغییر جنسیت بازیگر ایرانی
مشکلات دیگری هم داشتید؟خیلی زیاد؛ مثلا بهزیستی برای ما دکتر تعیین میکند آنها خودشان راضی نمی شوند که گربه شان را زیر تیغ جراحی بیندازند که شناختی از او ندارند اما بچه های ما با همه مشکلات روحی , روانی و خانوادگی ای که دارند و بحرانی که قرار است پشت سر بگذارند باید زیر نظر پزشکی که به آنها معرفی میگردد , عمل کنند. ما نه کلینیک مخصوص داریم , نه دکتر , نه مشاور و نه حتی انجمنی که بتوانیم با آن در ارتباط باشیم. جمعیت چهار هزار نفری تی اس ما درواقع انگار وجود ندارند.

تغییر جنسیت بازیگر ایرانی
بعد از جراحی چطور؟ مشکلات باز هم ادامه دارد؟همه فکر می کنند فقط دیوانه ها باید بروند روان دکتر اما بچه های ما بعد از جراحی قطعاً باید تحت نظر باشند اما این امکان برای خیلی ها فراهم نیست. ببینید , ما فکر می کنیم اگر عمل جراحی تغییر جنسیت را انجام بدهیم جهان برایمان بهشت میگردد اما خبری از این جور چیزها نیست. وقتی در جمع بچه ها بودم و می گفتم باور کنید بعد از عمل هم زندگی همین است باورشان نمی شد. زندگی همین است اما بعضی ها که به خودشناسی نرسیده اند , کارهای عجیبی می کنند , زن ها زیادی زنانه رفتار می کنند و مردها غیرت های کاذب و افراطی از خودشان نشان میدهند

تغییر جنسیت بازیگر ایرانی
گذشته را فراموش کرده اید؟نه , نباید فراموش کنم , فقط دیگر کاری با آن ندارم و این حرفم جدی است. نمی دانم چرا بعضی ها عکس های آن روزهایشان را می سوزانند و همه خاطراتشان را کتمان می کنند. من معتقدم که جسمم تغییر کرده و با روحم همسو شده است. پس چرا باید عکس هایم را پاره کنم؟ باور کنید الان دیگر حتی به دیروز هم فکر نمی کنم چه برسد به گذشته.

تغییر جنسیت بازیگر ایرانی
چطور از فرزانه به سامان رسیدید؟وقتی تغییر جنسیت دادم , با همسرم اسم هایی مثل فرزین , بردیا و سامان را برگزیده کردیم , هرکدام را چند روز صدا زدیم؛ سامان بیشتر از همه اینها به من می آمد و دوستش داشتم.ازدواج تان به کجا رسید؟سال 87 با همسرم نامزد کردیم , 9 تیر 88 تاریخ عقدمان بود و اردیبهشت 90 از هم جدا شدیم. قسمت این بود که اینطوری زندگی کنم.ارسطو تمام مدت مصاحبه به همسرش هدی فکر می کرد و دلش می خواست آنجا بود.

بازدید : 4 سه شنبه 14 آذر 1396 زمان : 16:57

نگاهی بر زندگینامه ی دکتر مجید سمیعی + افتخارها

مجید سمیعی
مجید سمیعی

مجید سمیعی

مجید سمیعی
مجید سمیعی (زاده ۲۹ خرداد ۱۳۱۶ در رشت) پروفسور , دکتر , جراح مغز و اعصاب سرشناس ایرانی میباشد. او در حال حاضر ریاست فدراسیون جهانی انجمن جراحان اعصاب و ریاست بیمارستان علوم عصبی هانوفر در آلمان را بر عهده دارد.

نگاهی بر زندگینامه ی دکتر مجید سمیعی + افتخارها

مجید سمیعی
وی در زمینهٔ تورم مغز و ترمیم و بازسازی جراحی دستگاه عصبی محیطی مطالعات مهمی انجام داده است. ایشان بیشترین اعمال جراحی روی تومورهای موسوم به «نورینوم آکوستیک» انجام داده است و در این زمینه بیشترین گزارش ها متعلق به ایشان می باشد. ایشان در دهه ۱۹۹۰ اقدام به تاسیس یک مرکز بین المللی علوم اعصاب (به انگلیسی: International Neuroscience Institute) که به اختصار INI شناخته میگردد , نمود. بنای این مرکز برگزفته از شکل مغز می باشد. این مرکز در شهر هانوفر آلمان واقع است و ریاست آن را پروفسور بر عهده دارد.

مجید سمیعی
پروفسور سمیعی شاگردان زیادی تربیت کرده میباشد که در کشورهای مختلف جهان به فعالیت در زمینه جراحی مغز و اعصاب مشغول هستند و هر ساله کنفرانسی را به افتخار ایشان در یکی از کشورها برگزار می کنند. ایشان در حال حاضر نیز بسیار فعال بوده , عمل های جراحی سنگین در قاعده مغز را با مهارتی بی نظیر انجام می دهد و در اکثر کنگره های مهم جراحی مغز و اعصاب جهان بعنوان سخنران مدعو شرکت میکند پروفسور سمیعی به کشور خود کشورمان عشق می ورزد و تلاش زیادی برای ارتقای جراحی مغز و اعصاب کشورمان انجام می دهد.

مجید سمیعی
حصیلات ابتدایی و متوسطه را در رشت به پایان رسانید و سپس عازم آلمان گردید. رشته های زیست شناسی و پزشکی را در دانشگاه ماینتس به پایان رسانید و سپس دورهٔ تخصص جراحی مغز و اعصاب را زیر نظر پروفسور کورت شورمن شروع کرد و در سال ۱۳۴۹ به اخذ درجهٔ تخصص در این رشته نایل آمد.

رندگینامه پرفسور مجید سمیعی بهترین جراح مغز و اعصاب

مجید سمیعی
وی کار علمی را با سمت استادیاری و معاونت بیمارستان جراحی مغز و اعصاب آغاز کرد. بعد از چندی سرپرستی بخش جراحی مغز و اعصاب اطفال را به عهده گرفت. در سال ۱۳۵۱ به اخذ درجهٔ پروفسوری جراحی مغز و اعصاب از دانشگاه ماینتس نایل گردید.

در سال ۱۳۵۰ اولین دوره از دوران آموزشی جراحی میکروسکوپی را آغاز کرد و در سال ۱۳۵۶ نخستین آزمایشگاه تمرین جراحی میکروسکوپی آلمان را با کمک بنیاد فولکس واگن تأسیس نمود.

در سال ۱۳۵۶ , ریاست بیمارستان جراحی مغز و اعصاب را در شهر هانوفر به عهده گرفت در همین سال , کرسی جراحی مغز و اعصاب در دانشگاه لیدن هلند به نامبرده اعطا شد و در سال ۱۳۶۶ دانشگاه ماینتس تصدی کرسی جراحی مغز و اعصاب را به نامبرده پیشنهاد کرد. در سال ۱۳۶۷ با قبول تصدی کرسی جراحی مغز و اعصاب در دانشگاه هانوفر به کار پرداخت. از سال ۱۳۶۷ تا ۱۳۷۱ ریاست انجمن بین المللی قاعدهٔ جمجمه را به عهده داشت و در سال ۱۳۷۱ به ریاست فدراسیون جهانی انجمنهای قاعدهٔ جمجمه برگزیده شد.

افتخارها

تصویری از INI كه در شهر هانوفر آلمان واقع است.

برای تجلیل از مقام علمی و تجربیات ارزنده نامبرده و نیز گامهای بلندی که در پیشرفت جراحی مغز و اعصاب برداشته است , رییس جمهوری آلمان غربی در سال۱۳۶۷ نشان خدمت درجه ۱ دولت آلمان را به او اهدا کرد. در همین سال جایزهٔ علمی ایالت نیدرزاکسن آلمان , به پاس فعالیتهای پر ارزش نامبرده در راه پیشرفت جراحی مغز و اعصاب به نامبرده اهدا شد.


فهرست آثار پروفسور سمیعی

مقالات: بیش از ۲۰۰ مقالهٔ علمی در خصوص دستگاه عصبی مرکزی و محیطی. کتابها: برش نگاری پنوموآنسفال ـ جنبه های نوین اعصاب محیطی ـ اعصاب جمجمه ای ـ ضربه های وارد بر قاعدهٔ جمجمه ـ جراحی در ساقه مغز و بطن سوم و اطراف آن دو ـ جراحی قاعدهٔ مغز ـ ضایعات اعصاب محیطی ـ جراحی منطقهٔ زین ترکی و سینوسهای پیرامون بینی جراحی مننژیم قاعدهٔ مغز ـ جراحی کلیوس ـ روشهای نوین بازسازی استخوان ـ دوخت عروق و اعصاب و نیز پیوند در جراحی پلاستیک و جراحی ترمیمی ـ جراحی قاعدهٔ مغز ـ اطلس جراحی قاعدهٔ جمجمه.
و آخرین اثر(۲۰۰۸-۲۰۰۹): Samiis’s Essentials in Neurosurgery که توسط انتشارات اسپرینگر منتشر شده است.

بازدید : 4 دوشنبه 13 آذر 1396 زمان : 15:24

سوء استفاده جنسی خواننده انگلیسی از کودکان (+عکس)

سوء استفاده جنسی
سوء استفاده جنسی
محاکمه این خواننده 36 ساله که اهل منطقه ولز می باشد , روز چهارشنبه در دادگاه جنایی شهر کاردیف پایان یافت و قاضی دادگاه نامبرده را مجموعا به 29 سال زندان قطعی و شش سال زندان مشروط محکوم کرد.واتکینز در جریان محاکمه به 13 فقره سوء استفاده جنسی از کودکان و تهیه و نگهداری تصاویر مستهجن از کودکان اعتراف کرده بود.دو همدست نامبرده که در جریان محاکمه فقط با عنوان ˈزن شماره 1ˈ و ˈزن شماره 2ˈ معرفی شده بودند نیز به ترتیب به 14 و 17 سال زندان محکوم شدند.

سوء استفاده جنسی

بر اساس محتویات پرونده , این دو زن جوان کودکان خردسال خود را برای سوءاستفاده جنسی در اختیار واتکینز قرار داده بودند.قاضی ˈرویسˈ هنگام صدور رای خطاب به متهمان گفت: آنچه شما سه نفر مرتکب شدید , شدیدترین نوع فساد بود که هم غیرقابل باور و هم مشمئز کننده است.وی افزود: واتکینز با سوءاستفاده از شهرت خود , فساد اخلاقی را وارد مرحله تازه ای کرده بود… او تهدیدی جدی برای جامعه و بویژه زنان دارای فرزند خردسال بود.

سوء استفاده جنسی خواننده انگلیسی از کودکان (+عکس)

نامبرده اظهارداشت: این خواننده علاوه بر شخصیت ظاهری خود که تعداد زیادی طرفدار هم برایش جذب کرده بود , یک جنبه تاریک و شیطانی نیز داشت. او از شهرت و قدرت خود در میان طرفدارانش نهایت سوء استفاده را می کرد.طی ماههای اخیر چندنفر از خوانندگان , هنرپیشگان و مجریان مشهور تلویزیونی در انگلیس به اتهام فساد اخلاقی و سوءاستفاده جنسی از کودکان و نوجوانان تحت تعقیب قضایی قرار گرفته و برخی از آنان نیز به زندان محکوم شده اند.

بازدید : 4 يکشنبه 12 آذر 1396 زمان : 16:28

تیم ملی ایران چمنیان: خوشحالم تیم ملی با قدرتمندان هم‌گروه شد

تیم ملی ایران
به گزارش سرویس خبر ورزشی 1ملت و به نقل از فارس , عباس چمنیان در مورد وضعیت تیم فوتبال زیر ۱۶ سال کشورمان , گفت:‌اردوی ما روز گذشته تمام شد و بعد از صعود از مرحله مقدماتی این اولین اردویی بود که برگزار می‌کردیم - تیم ملی ایران چمنیان: خوشحالم تیم ملی با قدرتمندان هم‌گروه شد
بازدید : 133 نفر

به گزارش سرویس خبر ورزشی 1ملت و به نقل از فارس , عباس چمنیان در مورد وضعیت تیم فوتبال زیر ۱۶ سال کشورمان , گفت:‌اردوی ما روز گذشته تمام شد و بعد از صعود از مرحله مقدماتی این اولین اردویی بود که برگزار می‌کردیم. بازیکنان بسیار با انگیزه کار می‌کردند. مسیری بازی شده و چراغی روشن شده که بازیکنان بتوانند با انگیزه بالاتر کار خود را پیش ببرند و بر اساس موفقیت‌های قبلی روحیه بالایی داشته باشند. آنها تیم نوجوانان را سرمشق خود قرار دادند تا بتوانند به موفقیت‌های بعدی دست یابند.

وی در مورد اینکه آیا بازیکنان جدیدی نسبت به مرحله مقدماتی زیر ۱۶ سال به این اردو فراخوانده شدند , بیان کرد ما ۲۳ نفر حاضر در مرحله مقدماتی به همراه ۴ نفر از بازیکنان جدید را به این اردو فرا خواندیم. کمیته‌ جوانان در حال برنامه‌ریزی است تا در ۲۶ آذر جلسه مشترکی با تمامی استعدادیاب‌ها و مسئولان کمیته جوانان هیأت‌های فوتبال داشته باشیم و یک بار دیگر فرایند استعداد یابی را بررسی کنیم. ما متاسفانه تیم جوانان , امید و نونهالان نداریم و فعلا تنها تیمی که در مسابقات آسیایی حضور دارند تیم نوجوانان است. فوتبال کشورمان سرتاسر استعداد است و باید چرخه استعدادیابی همیشه فعال باشد. ما می‌خواهیم بازیکنان را بار دیگر مورد ارزیابی قرار دهیم تا از این بابت بهره بیشتری ببریم.

سرمربی تیم زیر ۱۶ سال کشورمان در رابطه با حذف تیم جوانان و اینکه آیا این اتفاق باعث شد نسل تیم ملی نوجوانان بسوزد , بیان داشت این اتفاق ناگواری بود که باعث شد یک وقفه در رشد بازیکنان ایجاد شود. بازیکنانی که در رده سنی جوانان بودند و افرادی که در تیم نوجوانان حضور داشتند از این ضایعه آسیب می‌بینند. قرار است برنامه ای دنبال شود که این نسل نوجوانان و جوانان برای تیم امید حفظ شده و آنها را پرورش دهند. صحبت‌های لازم در این ارتباط با کمیته جوانان و محمدرضا ساکت دبیرکل فدراسیون فوتبال انجام یافته و موفقیت اولیه هم انجام یافته است. ما در این سال‌ها در همه رده‌ها به موفقیت رسیدیم ولی متاسفانه هنوز در رده امید ناکام بودیم. آرزوی قلبی همه ما موفقیت تیم امید است و امیدواریم این اتفاق رخ دهد.

چمنیان در پاسخ به این سؤال که مسئولان کشورمان نشان دادند صبر زیادی ندارند و حتی بعد از حذف تیم امید با امیرحسین پیروانی قطع همکاری کردند , بیان کرد حذف تیم امید اتفاق خوبی نبود. ما می‌توانستیم حضور بهتری در آن تورنمنت داشته باشیم. اینکه بازیکنان تیم جوانان به یک باره وارد رده سنی امید شوند و بخواهند با بازیکنان بزرگتر از خود رقابت کنند کار ساده‌ای نیست و مطمئنا مشکلاتی را به همراه دارند. باید یک تیم منتخب تشکیل می‌دادند و بر اساس آن با حریفان روبرو می‌شدند. ما از همه بضاعت‌مان استفاده نکردیم و همین مسئله باعث شد آسیب ببینیم. در آینده باید از همه سرمایه موجود فوتبال داخلی‌مان بهره ببریم و با اختصاص منابع مالی و امکانات مناسب زمینه را برای حضور در المپیک فراهم کنیم.

وی در مورد هم گروهی کشورمان با تیم‌های اسپانیا , پرتغال و مراکش اظهار نمود از این گروه استقبال می‌کنم و خوشحالم با تیم‌هایی هم گروه هستیم که قدرت زیادی دارند. حریف قوی باعث قوی‌تر شد‌ن‌مان می‌شود. زمانی که قرعه‌کشی نوجوانان انجام شد چه کسی فکر می‌کرد ما آلمان را با ۴ گل شکست دهیم و خلق شگفتی کنیم اما این اتفاق افتاد. ما باید خودمان برای خودمان یک چشم‌انداز وسیع در نظر بگیریم. اسپانیا و پرتغال تیم‌های شناخته شده‌ای هستند و بازی با مراکش هم قطعا ساده نیست. به نظرم تیم کشورمان پتانسیل شگفتی را دارد. امیدوارم مسیر برای موفقیت این تیم همراه شود و با نتیجه‌گیری تیم بزرگسالان بستر برای تیم المپیک هم میسر گردد. این تیم جوانان , نوجوانان که به رده سنی امید می‌رسند می‌توانند تیم کشورمان در سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۶ را تشکیل دهند.

چمنیان یادآور شد:‌ ما باید موفقیت‌هایمان را مستمر کنیم و در رده‌های مختلف به موفقیت می‌رسیم ولی باید این موفقیت‌ها را استمرار دهیم. در خیلی از کشورها برنامه‌ریزی‌های ۳۰-۴۰ ساله انجام می‌شود. اگر این نوجوانان و جوانان حفظ شوند و فرایند آموزش و استعدادیابی استمرار پیدا کند می‌توانیم به آینده امیدوار باشیم و نه تنها به صعود از گروه‌مان بلکه می‌توانیم به حضور در جمع ۴ تیم بیندیشیم. این مسئله دور از ذهن نیست. با یک کار بزرگ و برنامه‌ریزی دقیق می‌توان به موفقیت رسید اما کار بزرگ نیاز به اندیشه و برنامه بزرگ دارد. نباید فقط به جلوی پایمان نگاه کنیم و اگر خودمان را باور داشته باشیم و یک برنامه‌ریزی دقیق انجام دهیم پتانسیل کسب موفقیت‌های بزرگ در سال‌های بعد داریم. این رویای نشدنی نیست.

بازدید : 4 شنبه 11 آذر 1396 زمان : 17:36

راه چاره برای جوش های مهمانی

جوش های مهمانی
جوش های مهمانی

جوش های مهمانی

درمانی فوری برای مقابله با جوش های قبل از میهمانی

راه چاره برای جوش های مهمانی

از هر ده نوجوان تقریبا هشت نفر با مشکل آکنه مواجه هستند و این بثورات جلدی , بیشتر در سنین ۱۲ تا ۱۷ سالگی روی صورت بروز می‌کنند و مشکل‌ساز می‌شوند. در صورتی که فرد مبتلا به آکنه در مورد این بیماری آگاهی کافی داشته باشد با برگزیده راهکارهای ساده می‌تواند بهتر با این مشکل مقابله کند و از شدت آن بکاهد. زمانی که منفذهای روی پوست بسته می‌شوند , آکنه روی پوست ظاهر می‌شود.

درمانی فوری برای مقابله با جوش های قبل از میهمانی اگر از مدت ها پیش به یک مهمانی دعوت شده اید و مشغول آماده شدن هستید اما ناگهان متوجه یک جوش بزرگ و متورم در صورت خود می شوید آنگاه چه خواهید کرد؟

سشوار نه تنها به موها آسیب وارد میکند بلکه برخورد صورت با باد داغ آن موجب بسته شدن منافذ پوست خواهد گردید.

بررسی ها نشان میدهند , هنگام خشک کردن موها از باد نیمه گرم آن استفاده کنید که نه موهایتان بسوزد و نه جوش بزنید.

گفتنی است , برای درمان فوری جوش ها می توانید یک قطره استریل چشمی را روی یک بند انگشت بریزید و این ترکیب را روی جوش بگذارید.

قبل از مهمانی موهایتان را کم سشوار کنید تا باد گرم ان موجب پیر نشاندادن پوست شما نشود.

بازدید : 5 پنجشنبه 9 آذر 1396 زمان : 16:58

مادران چگونه با دختران نوجوان ارتباط برقرار کنند؟

دختران نوجوان
دختران نوجوان

دختران نوجوان

دختران نوجوان
واقعا” هیچ کس نمی داند چه چیز دختران نوجوان را به سمت رفتار نفرت انگیز با مادرانشان سوق می دهد. مادران بیش از حد به فکر کردن در مورد “چراها” می پردازند. اکثر اوقات آن ها از خودشان احساس شرم می کنند. این قضیه می تواند به بسیاری از کارشناسانی که فعالانه در حال بررسی این مشکل هستند , کمک کند. آنها ممکن است پاسخ های واضحی نداشته باشند اما در خاتمه می توانید از دانستن اینکه تنها نیستید , احساس راحتی کنید. یک تئوری می گوید , وقتی دخترها از نظر عاطفی و احساسی از مادرانشان طرد می شوند , لحظات بسیار سختی را سپری می کنند. چون پیوند مادر و دختر بسیار محکم و قوی است. البته این قضیه نیز درست میباشد که ارتباط بین این دو , در طی سالها به خاطر تضادها یا خواسته های نابجا دچار مشکل میگردد وقتی دختران نوجوان با مادران

مادران چگونه با دختران نوجوان ارتباط برقرار کنند؟

دختران نوجوان
خود دعوا می کنند , ممکن است با خواسته های خود در کشمکش باشند تا همچنان در زیر چتر حمایتی و ایمن مادر خود باقی بمانند. این امری واضح است , دخترانی که در جلسات روان درمانی شرکت می کنند همان هایی هستند که در مورد رشد و بزرگ شدن خود نگران بوده و احساس ناراحتی و ترس می کنند.این دختران برای مستقل شدن بیشترین دعواها و مشاجره های خشن و تند را با مادرانشان دارند.

دختران نوجوان
سؤال: دخترم می گوید من با او مثل یک بچه رفتار می کنم. کجای کار من اشتباه است؟

دختران نوجوان
به نظر میرسد اگر شما با او در مورد مسائلی که بی شک بیشترین نگرانی ها را در مورد آنها دارد و شما نیز اکثرا” از صحبت کردن در مورد آنها با او خودداری می کنید , از جمله عشق و دوست داشتن , داروها , مسائل جنسی و … صحبت کنید. ممکن است بتوانید مقداری از گرما و صمیمیت را به روابطتان بازگردانید. تئوری دیگر این میباشد که دختران بسیاری از خیال پردازی های دوران کودکی و سال های رشد خود را با سیندرلا , باربی و قهرمان های دیگر می گذرانند. مادر در زندگی واقعی به دختران یادآوری میکند که آنها مراحل رشد خود را به سمت زن

دختران نوجوان
شدن طی می کنند , نه به سمت الهه زیبایی بودن. آشکارسازی و بر شمردن نقص ها و اشکالات مادران ممکن است موجبات ناراحتی و نارضایتی دختران را فراهم کند چرا که آن ها کنکاش برای فهمیدن چیزهای ناگفته ای را که در آینده برایشان پیش می آید , آغاز می کنند. علی رغم این که دختران از این قضایا سخت آشفته و خشمگین می شوند اما بالاخره با پذیرفتن نقص های مادرانشان , با خود کنار می آیند. اگر تئوری سیندرلا درست باشد , در صورتی که فکر و ذکر دختر شما متوجه نقطه ضعف ها و کمبودهایش است , این نشانه سلامت اوست. علی رغم

دختران نوجوان
این که اهانت کردن , شرمسار یا کوچک کردن شما , از سوی دخترتان یا هر کس دیگری! برایتان غیر قابل پذیرش است. متأسفانه نمی توانید رفتار محترمانه را به دیگران تزریق کنید(دیگران را به داشتن رفتار محترمانه مجبور کنید). تلافی نیز در نوع خود خیلی به بهبود روابطتان کمک نخواهد کرد و ممکن است روابط را بدتر کند. اگر دخترتان خیلی کج خلقی میکند , سعی کنید او را به اتاقش بفرستید. اما اگر او نرفت , باید برای خودتان مانعی ایجاد کنید. به او

دختران نوجوان
ناسزا نگفته و سرش داد نزنید. مثلا” می توانید به او بگویید: “نمی خواهم بیشتر از این چیزی بشنوم , به اتاقت برو!” باید به گونه ای رفتار کنید که نارضایتی خود را به او نشان دهید. شما می توانید یا حتی باید به او اجازه دهید که بفهمد منتظرید عذرخواهی کند.( به او فرصت درک این قضیه را بدهید که منتظرید از شما عذرخواهی کند). متأسفانه حتی اگر شما صریح برخورد کنید , دخترتان ممکن است همان رفتار ناخوش آیند را در یک ساعت , یک هفته یا یک ماه بعد , بار دیگر تکرار کند. – هشدار: مگر این که دلتان از سنگ ساخته شده باشد. در غیر این صورت در مقابل متلک گویی و رفتار مغرورانه دخترتان , از خود خواهید پرسید: آیا من این موجود غیر قابل تحمل را بزرگ کرده ام؟ آیا من کاری را اشتباه انجام داده ام؟ آیا من سزاوار چنین رفتاری هستم؟ قطعا” پاسخ مسلم تمامی این سؤال ها “خیر” است. تا زمانی که

دختران نوجوان
دختر شما بالغ میگردد , شما باید به خودتان توجه داشته باشید. تا پایان این راه شما نباید به او اجازه دهید شما را مورد آماج نظرات خود در مورد وضع ظاهری , طرز لباس پوشیدن یا رفتارتان قرار دهد. سعی نکنید با استفاده از لحن صحبت کردن , سازگاری با مدهای رایج در بین نوجوانان و یا تلاش برای بامزه و خودمانی بودن , از نظر دخترتان خوش آیند به نظر رسید. تلاش برای تصویرسازی از خودتان در ذهن او , به هیچ کدام از شما و همین طور بهبود روابطتان

کمک نخواهد کرد. شما باید نقش الگو را برای دخترتان بازی کنید اما نه به هر روشی. به نیاز دختران برای تنها بودن با دوستانش احترام بگذارید و حرف هایی نزنید که او خجالت زده شود. وقتی در مورد او صحبت می کنید , ضمن این که پنهان کاری نمی کنید , دلیل وجود ندارد واقعیاتی که ممکن است او در جلوی دوستانش شرمنده شود , به زبان بیاورید. اگر دخترتان از این که دوستانش شما را ببینند , خجالت می کشد , این مشکل اوست نه مشکل شما. او باید خودش آن را حل کند. شما نیز متعاقبا” می توانید به او کمک کنید.

بازدید : 5 يکشنبه 5 آذر 1396 زمان : 15:43

پرونده بابک زنجانی جعبه سیاه چندهزار میلیاردی پای چوبه دار

پرونده بابک زنجانی

پرونده بابک زنجانی

پرونده بابک زنجانی جعبه سیاه چندهزار میلیاردی پای چوبه دار

آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی

پرونده بابک زنجانی که چندسالی از مطرح شدن آن می‌گذرد و همواره مورد اهمیت است، به یکی از پرابهام ترین پرونده‌های اقتصادی کشور تبدیل شده است. ضمن اینکه با توجه به ابعاد وسیع آن قطعا به عنوان یکی ازمهم ترین پرونده‌های تاریخ جمهوری اسلامی ایران شناخته خواهد شد. اما مساله ای که اخیرا واکنش‌های بسیاری را به خود اختصاص داده، احتمال حکم اعدام بابک زنجانی است. چراکه پرونده وی پس از طی کردن پروسه‌های مختلف قانونی نهایتا به شائبه‌های اعدام او رسید. اما این ماجرا با واکنش های بسیاری مواجه شد و برخی معتقد. بودند بابک زنجانی نباید اعدام شود و یا حداقل اعدام او به تعویق انداخته شود.

بالاخره بعد از برگزاری 15 جلسه در خصوص پرونده بابک زنجانی موسوم به فساد نفتی به پایان رسید و قرار است حکم متهمان طی هفته جاری اعلام شود. اما آنچه که موجب شد این پرونده بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد اظهارات اخیر قاضی این دادگاه‌ پس از پایان پانزدهمین جلسه بود. قاضی مقیسه یکی از دلایل افزایش احتمال برای صدور حکم اعدام برای بابک زنجانی را صحبت وی دانست و گفت:« در جلسه مواجهه زنجانی با شمس و فلاح هروی، وی صریحا اعلام کرد پول دارم و یک ریال هم نمی دهم و این سخن ضبط شده است که می تواند موجب حکم اعدام برای وی شود ولی اجرای حکم به دست مسئولان است.»

پرونده بابک زنجانی

آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی

بعد از اظهارات قاضی مقیسه، وکیل بابک زنجانی رسول کوهپایه زاده در واکنش به اظهارات قاضی گفت:« در جلسه‌ای که زنجانی به عنوان مطلع در دادگاه حضور داشت به من به عنوان وکیل مدافع وی اجازه حضور در جلسه را ندادند و بعد از جلسه هم رسانه‌ها خبری بر این مبنا منتشر نکردند؛ لذا به عنوان وکیل مدافع بابک زنجانی و مطلع از اقدامات موکلم برای بازگرداندن بدهی وزارت نفت، هضم این اظهارات از سوی موکلم سخت است و گفتن چنین حرفی از کسی که می‌داند بحث مرگ و زندگی‌اش مطرح و جانش در گرو پرداخت پول است، بعید است یک انسان نرمال چنین حرفی بزند به خصوص کسی که چهار سال پیش، از قبل از صدور رای قطعی، وکالت رسمی می‌دهد و همه اموال خود را به شرکت نفت واگذار می‌کند. به خصوص اینکه زنجانی می‌داند در دادنامه قطعی دیوان عالی کشور آمده اگر بدهی را پرداخت کند از تخفیف برخوردار و مشمول ماده 114 قانون مجازات می‌شود.»

پرونده بابک زنجانی

رسیدگی به پرونده بابک زنجانی

شیوه رسیدگی به پرونده بابک زنجانی از همان ابتدا اشتباه بود

اما نعمت احمدی حقوقدان در خصوص این مسئله به «ابتکار» گفت:« شیوه رسیدگی به پرونده بابک زنجانی از همان ابتدا اشتباه بود. بابک زنجانی امین محموله‌های نفتی بوده که به او سپرده شده است. حال آنکه امین شناختن او درست یا غلط است جای تامل دارد و ما فرض را بر درست بودن این مسئله می‌گذاریم اما وقتی زنجانی محموله ها را فروخت و پول آن را نداد خیانت در امانت کرد.

او مسئول برگرداندن اموال امانی است. مشخص است که بابک زنجانی در داخل ایران اموالی ندارد و اگر هم باشد به میزان بدهی‌های او نیست. اگر هم داخل ایران اموالی داشته باشد یا منقول و یا غیرمنقول است که پیدا کردن آنها ساده بود. اما اصل مطلب این است که بابک زنجانی پول خرید وفروش نفت را در خارج از کشور گذاشته است. طبیعتا نحوه رسیدگی به پرونده زنجانی و نحوه برخورد او از جهت بازداشت یا آزاد بودن او تاثیر مستقیمی بر شرکایی دارد که اموال بابک زنجانی در اختیار آنها است.» وی افزود:« بازداشت اولیه بابک زنجانی صحیح نبود. نه اینکه او بدهکار نیست و نباید با او برخورد قضایی شود. بلکه به این اعتبار که برخورد قضایی با یک مسئله باید نتیجه مثبت و درستی داشته باشد. نتیجه مثبت و درست این است که برخورد قضایی با بابک زنجانی طوری باشد که شرکای او حاشیه امن پیدا نکنند. برخورد با بابک زنجانی باعث شد که شرکای او در خارج از کشور او حاشیه امن پیدا کردند و در حال حاضر هم از اعدام او خوشحال هستند.» اما پرونده بابک زنجانی تنها به شخص او خلاصه نمی‌شود ومسئله ای که نقش مهمی در آن ایفا کرده است ، همکاران و شریک جرم های او هستند.

پرونده بابک زنجانی

پرونده بابک زنجانی و همدستانش

نباید در رسیدگی به پرونده بابک زنجانی و همدستانش هیچ ملاحظه‌ای مد نظر قرار گیرد

صمد خرمشاهی دیگر حقوقدان کشورمان دراین باره به «ابتکار» گفت:« باید تمام کسانی که در این پرونده به نوعی دستداشته اند یا همکاری کرده‌اند، بدون هیچ ملاحظه‌ای احضار شوند و این مسئله اقتدار قوه قضائیه است. این پرونده از پرونده‌های ملی است و نیاز به بررسی‌های بسیار دارد. قضات متبحری باید در این پرونده حضور داشته باشند و باید بدون کوچکترین اغماض جزئیات پرونده روشن شود. به هرحال مردم باید بدانند بابک زنجانی مباشر بوده یا شریک جرم و شاید هم معاون جرم. اما بابک زنجانی نمی‌تواند مباشر جرم باشد چرا که تا حدودی اختیار دارد و این حجم از جرم در پرونده او از یک مباشر برنمی‌آید.

یا اگر زنجانی در این پرونده نقش شریک جرم را ایفا می‌کند، باید مشخص شود دقیقا با چه کسانی شراکت داشته است. نهایتا باید صحت و سقم ادعای بابک زنجانی درخصوص اینکه فقط بخشی از دستورات مسئولان را اجرا کرده است مشخص شود. درکل پرونده بابک زنجانی بسیار پرونده حساسی است که می‌تواند نشان دهد اقتدار قوه قضائیه به چه میزان است.» وی افزود:« محاکمه بابک زنجانی باید علنی صورت بگیرد و مسائل برای افکار عمومی روشن شود و صحبت‌ها و دفاعیات زنجانی باید دقیق بررسی شود.

ضمن اینکه به دلیل گستردگی پرونده و اهمیت ویژه آن در مسائل اقتصادی حضور کارشناسان بسیاری را می‌طلبد. هرچه بیشتر در این پرونده دقت شود نتیجه بهتری به دست می‌آید.علاوه براین به هر حال این حق مردم است که بدانند جرم‌های بابک زنجانی چه بوده است و علل محاکمه او چیست؟ چه کسانی در این پرونده با زنجانی همدست بوده اند؟ همه این مسائل به علاوه اجرای عدالت از وظایف قوه قضائیه است. به نحوی که هیچ گونه اغماض یا ملاحظه‌ای در پرونده اعمال نشود و به تمام ابعاد پرونده به طور دقیق رسیدگی شود. افرادی که به هر نحوی با بابک زنجانی همکاری داشته اند باید مشخص شوند اما ظاهرا این طور نیست و همه پرونده به اقدامات شخص بابک زنجانی خلاصه شده است.»

چه کسانی غده سرطانی ای مثل زنجانی را پرورش داده‌اند

اما نعمت احمدی نیز در خصوص اهمیتی که همکاران و همدستان بابک زنجانی دارند دیدگاهی نزدیک به صمد خرمشاهی دارد و معتقد است باید همکاران بابک زنجانی به طور واضح مشخص شوند. او در این باره به «ابتکار» گفت:« حکمی که برای او صادر شد برابر کیفر خواست صادره حکم صحیحی است. اما مشخص نیست به توافقاتی که در ابتدای پرونده با او شده بود، عمل شده است یا خیر. به همین دلیل من براساس کیفرخواست صحبت می‌کنم. خروجی این کیفر خواست اعدام است اما آیا هدف از دستگیری و برخورد با او و تشکیل این پرونده اعدام زنجانی بوده است؟ یا اینکه مشخص شود چه کسانی باعث به وجود آمدن غده‌های سرطانی همچون بابک زنجانی شدند؟ مگر می‌شود محموله‌های نفتی به همین سادگی جابه جا شوند؟ شما به شرکت نفت بروید و درخواست یک کشتی نفتی کنید.

مگر دریافت می‌کنید؟ چه کسانی دست بابک زنجانی را گرفتند و اورا حمایت کردند؟ چه کسانی اجازه دریافت محموله های نفتی را به او دادند؟ این افراد مجهول مانده‌اند. آیا به افراد دیگری هم سهمیه‌های نفتی تحویل داده‌اند؟ باید این تفکر، این جریان و این افراد که در داخل وزارت نفت، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد نشسته بودند و واگذاری نفت به قدرت‌های جهانی را به بابک زنجانی سپردند مشخص شوند، به هرحال محموله‌ها به طور متوالی فروخته شدند و پول هیچکدام از آنها برگردانده نشد. این مسائل همه از ابعاد مجهول این پرونده هستند.»

بابک زنجانی پول ها را در جیب خود نگه نمی‌دارد

همچنین نعمت احمدی نیز با اشاره به اینکه امروزه به راحتی می‌توان همه محموله های نفتی و پول ها و حساب های افراد در کشورهای دیگر را ردیابی کرد به«ابتکار» گفت:« بابک زنجانی پول‌ها را در جیب خود که نگذاشته است. این پول ها امروزه کاملا قابل ردیابی است. کشتی‌ها از هرکجا که بار بزنند قابل ردیابی هستند. به نظر من رسیدگی دادگاه ناقص و اعدام زنجانی با توجه به اقدامات دادگاه مشخص بود .

چندین نوبت افراد مختلف اظهار کردند شرکای خارجی بابک زنجانی حاضر به بازگرداندن پول ها هستند که در این بخش هم رسیدگی به پرونده ناقص شکل گرفت. افرادی بودند که یک محموله نفتی نه، بلکه چندین محموله در اختیار بابک زنجانی قرار دادند و بعد از اینکه با عدم پرداخت او مواجه شدند بازهم به این روند ادامه دادند، همچنان مجهول مانده‌اند. در قسمت بعدی هم که با توجه به تکنولوژی جدید و مدرن که ناظر بر حرکت کشتی‌ها و تحویل آنها است ،معلوم می‌کند این محموله کجا رفته است. به همین دلیل می‌گویم رسیدگی قوه قضائیه ناقص بود. نفت را که نمی‌شود قایم کرد، اما با این وجود بازهم پیگیری در این خصوص نشد.»

پرونده بابک زنجانی

پرونده بابک زنجانی؛ آیا اعدام راه حل است؟

جزئیات پرونده بابک زنجانی ؛ زنجانی نباید اعدام شود

در نهایت مسئله‌ای که اکثر حقوقدان‌ها و فعالان حقوقی در مطرح کردن آن با یکدیگر تفاهم دارند، مخالفت صریح آنها با اعدام بابک زنجانی است. همانطور که نعمت احمدی و صمد خرمشاهی نیز دراین باره تفاهم نظر داشتند و هردو اظهار کردند اعدام بابک زنجانی دردی را دوا نمی‌کند.

نعمت احمدی دراین باره به «ابتکار» گفت:« اگر حکم اعدام زنجانی اجرا شود که من به شدت با اجرای آن در وضعیت فعلی مخالفم. بابک زنجانی محکوم به اعدام شده است و این کافی نیست. چراکه یک مجازات به شخص او بازمی‌گردد و دیگری در خصوص جرم هایی است که در قبال مردم انجام داده است و آن هم استرداد پول نفت است. افرادی در حال حاضر از اعدام زنجانی خوشحال هستند. به همین دلیل من با اعدام زنجانی مخالفم. مجازات زنجانی باید به دو صورت شکل می‌گرفت 1. مجازات شخصی. 2. استرداد پول‌ها. که اگر اعدام شود پول‌ها بازگردانده نمی‌شود و بابک زنجانی میداند بعد از مرگ او پولها در اختیار نزدیکانش خواهد بود. .» صمد خرمشاهی نیز دراین باره دیدگاهی همچون نعمت احمدی داشت و به «ابتکار» گفت:

« آن طور که شنیده می شود اعاده دادرسی زنجانی رد شده است. اما در ظاهر بسیاری از مسائل در پرونده زنجانی حل نشده باقی مانده است. به طوری که شریک جرم ها و یا افراد مرتبط به پرونده او به طور واضح مشخص نشده اند. با اعدام زنجانی مشکلی حل نمی‌شود و خیلی از مسائل در پرونده مبهم باقی می ماند. منافع مردم و دولت و حفظ سرمایه مردم مهم تراز اجرای مجازات است. یکی از اهداف اجرای مجازات باید برپایی عدالت باشد و بخشی از پرونده بابک زنجانی هم به مردم بازمی‌گردد و به نظر نمی‌رسد با اعدام او منافع مردم در نظر گرفته شود.»

کوهپایه زاده تمایلی به شفاف سازی ندارد

اما در این میان نکته قابل تامل این است که با رسول کوهپایه‌زاده به واسطه ارتباط وی با پرونده تماس گرفتیم اما او تاکید کرد که نمی‌خواهد درباره پرونده بابک زنجانی اظهار نظر کند که در نوع خود بی‌سابقه بود. با همه این تفاسیر جدا از مسئله بابک زنجانی طبق اخبار اخیر گویا تکلیف دیگر متهمان این پرونده هم در حال مشخص شدن است و شمس و فلاح هروی طی چند روز آتی مشخص خواهد شد.

منبع : اخبار سیاسی – ابتکار

بازدید : 7 شنبه 4 آذر 1396 زمان : 17:20

عکس های جدیدترین مدل بوت زنانه و دخترانه

بوت زنانه و دخترانه
عکس های جدیدترین مدل بوت‌زنانه‌و‌دخترانه

بوت زنانه و دخترانه

بوت های زنانه و دخترانه ۲۰۱۴

عکس های جدیدترین مدل بوت زنانه و دخترانه

بوت زنانه و دخترانه

بوت های زنانه و دخترانه ۲۰۱۴

بوت زنانه و دخترانه

بوت زنانه و دخترانه

بوت های زنانه و دخترانه ۲۰۱۴

بوت زنانه و دخترانه

بوت زنانه و دخترانه

بوت های زنانه و دخترانه ۲۰۱۴

بوت زنانه و دخترانه

بوت زنانه و دخترانه

بوت های زنانه و دخترانه ۲۰۱۴

بوت زنانه و دخترانه

بوت زنانه و دخترانه

بوت های زنانه و دخترانه ۲۰۱۴

بوت زنانه و دخترانه

بوت زنانه و دخترانه

بوت های زنانه و دخترانه ۲۰۱۴

بوت زنانه و دخترانه

بازدید : 6 پنجشنبه 2 آذر 1396 زمان : 15:42

جدیدترین سبک موهای جمع و نیمه جمع (+تصاویر)

موهای جمع و نیمه جمع
جدیدترین سبک موهای‌جمع‌و‌نیمه‌جمع

موهای جمع و نیمه جمع

با تصویر های و نحوه ی درست شدن چند مدل خوشگل و اخیر از مو های کاملا جمع و یا نیمه جمع آشنا شوید که شاید خودتان نیز به راحتی و یا با کمی تغییر بتوانید روی موی خود پیاده کنید.

جدیدترین سبک موهای جمع و نیمه جمع (+تصاویر)

موهایی که به شکل ایستاده و عمودی از زیر جمع شده و اضافه ها در بالای سر شلوغ باقی خواهند ماند :

اگر موها بلندتر هست کاملا گرد و تو پر جمع می‌شوند :

موهای جمع و نیمه جمع

در شینیونهای نیمه جمع مو های با بیگودی پیچیده شده را تدریجی از میان سر به بالا رسانده و با گیره محکم کنید , مقداری از آن ها را نیز در پشت سر رها کنید :

موهای جمع و نیمه جمع

مو های روی شانه را به یک سمت از زیر باز و شل به حالت حلقه ای ببندید :

موهای جمع و نیمه جمع

یا بالاتر با جدا کردن تارهای نه عمده نازکی از موها به شکل حلقه های گل آن ها را فیکس کنید :

موهای جمع و نیمه جمع

با فرق از وسط و جدا کردن قسمتی از راست و چپ فرق شروع به بافت موها کنید تا زمانی که به نزدیک گوشها برسید , سپس مو های اطراف سر را نیز به این بافت اضافه نمایید تا تدریجی جمع شوند , در پایین و پشت سر دو بافت را به هم برسانید و از زیر جمع کنید . این مدل از مدل های دخترانه ی یونانیست که با قرار دادن چند شاخه گل ریز در بین بافتها بسیار شیک و جذاب خواهد بود :

موهای جمع و نیمه جمع

بافتی که از زیر مو های بلند پهن , شل و باز بافته میشود و در انتها و پایین موها محکم و فیکس خواهد گردید. , برای مرتب بودن آن نیز می‌توان از پنسهای کوچک همرنگ مو نیز بهره گیری کرد :

موهای جمع و نیمه جمع

اگر موی نمدار خود را درشت و باز ببافید و بعد از خشک شدن بازشان کنید , انها را به شکل موجهای زیبای درشت خواهید دید :

موهای جمع و نیمه جمع

موها را با تاری نه عمده پهن از خودشان که از زیر می‌گیرید یکطرفه ببندید , ساده و جذاب :

موهای جمع و نیمه جمع

ساده و شیکترین مدل برای موی کوتاه یا بلند شما در مراسم نامزدی :

موهای جمع و نیمه جمع

موهای جمع و نیمه جمع

بازدید : 8 چهارشنبه 1 آذر 1396 زمان : 16:23

با علائم پرخوری کودکان و راه های جلوگیری از آن آشنا شوید

پرخوری کودکان
پرخوری کودکان

پرخوری کودکان

پرخوری کودکان
1. آنها غذای داخل بشقاب را به اطراف هل میدهند و غذایشان را تمام نمی کنند. اینکه به فرزندتان بگویید "کل غذای داخل بشقاب باید تمام شود" به آنها کمکی نمی کند که بفهمند سیر شده اند یا خیر. اگر غذا خوردن او کند یا متوقف شده است , چند دقیقه به او وقت دهید تا حس کند که آیا معده اش پر است یا خالی. به او فشار نیاورید که تا آخرین لقمه غذایش را بخورد.

با علائم پرخوری کودکان و راه های جلوگیری از آن آشنا شوید

پرخوری کودکان
2. فرزندتان برای وعده بعدی گرسنه نیست که معمولاً باید باشد. بسیاری از والدینی که فکر می کنند فرزندشان هر چیزی را نمی خورند , باید بدانند که به فرزندشان قبل از غذا هله هوله میدهند کودکان در دهه هفتاد بطور متوسط روزانه یک خوراکی می خوردند , در حالیکه امروزه کودکان سه بار هله و هوله و خوراکی می خورند. که البته فقط موضوع کمیت نیست , بلکه مسئله کیفیت است. تحقیقی در دانشگاه کارولینای شمالی کشف کرد که خوراکی های پرقند و پرچربی (مانند کلوچه , چیپس و بیسکویت) حدوداً 28 درصد غذاهای کودکان دو تا شش ساله و 35 درصد بچه های 7 تا 12 ساله را تشکیل میدهند چهل یا پنجاه سال پیش , کودکان فقط توت فرنگی می خوردند , امروزه آب نبات میوه ای می خورند.

پرخوری کودکان
3. مقدار غذای داخل بشقاب آنها با مقدار غذای شما برابری میکند بچه ها به مقدار غذای بزرگسالان نیاز ندارند. به اندازه کف دست برایشان غذا بریزید و این برای آنها کافی است. همیشه برای آنها به اندازه مشتتان غذا بریزید و این مقیاس یادتان باشد.

4. اولین چیزی که به هنگام ناراحتی , استرس , خستگی یا بدخلق شدن بچه به ذهنتان میرسد این میباشد که برایش خوراکی بخرید. شاید تنها چیزی که لازم داشته باشند فقط در آغوش گرفتن , سکوت یا چیزی برای نوشیدن باشد. شاید هم فقط کم حوصله شده باشند. قبل از آنکه به آنها هله هوله بدهید , به مشکل اصلی او بیندیشید.

5. قسمت سینه , کمر یا پشت لباس آنها تنگ شده است , حتی با آنکه قد لباس برایش اندازه است. بسیاری از والدین وقتی فرزندشان وزن اضافه میکند متوجه نمی شوند. ولی وقتی شلوار یا تیشرت بچه تنگ میگردد متوجه می شوند که بچه چاق شده است. اگر وزن فرزندتان در حال افزایش است ولی قدش تکان نمی خورد , نشان می دهد که بیش از حد لازم غذا می خورد.

بازدید : 7 سه شنبه 30 آبان 1396 زمان : 14:57

روش های مفید و آسان برای جلوگیری از ریزش مو

جلوگیری از ریزش مو
جلوگیری از ریزش مو

دلایل ریزش مو متفاوت است؛ طبیعی , ارثی , وابسته به دفعات و روش‌ های نظافت , مصرف داروهایی خاص , کمبود ویتامین , عوامل شیمیایی , فرآیندهای هورمونی , اضطراب و… اما در اکثر موارد می توانید با رعایت نکات پی‌آمده , از کچلی زودرس در امان مانده , از موهای سرتان بیشتر و بهتر محافظت کنید.ریزش روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ تار مو طبیعی ا‌ست. در صورت احساس خارش یا درد در قسمت‌های ریشه مو , دیدن شوره , جوش و مانند آن از دکتر متخصص راهنمایی بخواهید.

جلوگیری از ریزش مو

جلوگیری از ریزش مو
برای جلوگیری از کنده شدن یا ایجاد شکنندگی , موهایتان را در حالت خیس شانه نکنید. برای از بین بردن شوره , از نرم‌کننده‌ها و لوسیون‌های شوره‌بَر و ضدقارچ استفاده کنید.از برس‌ های نرم استفاده کنید و در حال برس کشیدن نیز مواظب باشید دندانه‌های برس با پوست سرتان تماس نداشته باشد. از شانه کردن یا برس کشیدن طولانی یا استفاده از سشوار و اتوی مو خودداری کنید.اگر ناچارید مدت زیادی زیر آفتاب بمانید حتما از پوشش‌هایی چون کلاه و روسری استفاده کنید. اشعه خورشید باعث افزایش شکنندگی , تغییر رنگ و کاهش قوام مو می‌شود.

روش های مفید و آسان برای جلوگیری از ریزش مو

جلوگیری از ریزش مو
جنس کلاه و روسری و طریقه گذاشتن یا بستن آن باید طوری باشد که جلوی رسیدن هوا به موها را نگیرد. تحت کشش قرار دادن و محکم بستن موها , بویژه در حالت‌های موسوم به دم‌اسبی , بافته و… ریزش آنها را تسریع می‌کند.به جای چند بار شستن موها زیر دوش , آنها را یک‌بار , آرام , صحیح و کامل بشویید. هنگام خشک‌کردن موهایتان , از چنگ‌زدن و حرکت‌دادن تند و خشن حوله یا انگشت‌ها در لابه‌لای موها پرهیز کنید.

بازدید : 9 دوشنبه 29 آبان 1396 زمان : 13:35

به نظر شما زیباترین زنان دنیا چه کسانی هستند؟ + عکس

زیباترین زنهای جهان
زیباترین زنهای جهان

زیباترین زنهای جهان

زیباترین زنهای جهان
در این مطلب شما عزیزان را با زیباترین زنهای جهان که علاوه بر زیبای محبوبیت و شهرت خاصی نیز دارند آشنا میکند به گزارش 1ملت یکی از پر بیننده ترین سایتهای بانوان در یک اقدام جالب با انتشار فهرستی از زیباترین زنان جهان این فرصت را در اختیار کاربران دنیای مجازی قرار داد تا 5 نفر از زیباترین زنهای جهان را به سلیقه خود برگزیده کنند.

به نظر شما زیباترین زنان دنیا چه کسانی هستند؟ + عکس

زیباترین زنهای جهان
در این فهرست اسم افراد مشهور و زیبایی به چشم میخورد که 5 نفر از آنها عنوان زیباترین زنان سال 2018 را به خود اختصاص دادند.

زیباترین زنهای جهان
آشواریا رای : او یک مهندس معمار بود که به یک مدل تبدیل شد. او یکبار توانست دختر شایسته جهان باشد. نامبرده برای برندهای زیادی تبلیغ کرده است و همیشه نامش در میان زیباترین ها جا داشته است.

آنجلینا جولی : او یک زن کامل است و زیبایی خارق العاده ای داردو دارای تناسب اندام فوق العاده ای نیز هست او همیشه توجه همه را به سوی خود جلب میکند.

زیباترین زنهای جهان

پنه لوپه کروز : او برنده جوایز زیادی میباشد که اسکار یکی از آنهاست . نامبرده اصالتا یک اسپانیایی است و فوق العاده باهوش , جذاب و خوش پوش است.

زیباترین زنهای جهان

ماریا شارپوا : او ملکه تنیس بانوان است و علیرغم تسلط در زمینه ورزشی اش از زیبایی صورت هم بهره مند است .ا و توانست در سن 17 سالگی برنده جایزه ویمبلدون شود . نامبرده یک مدل میباشد که دوست دارد بازیگری را هم تجربه کند.

زیباترین زنهای جهان

کایرا نایتلی : او نامزد دریافت جوایز زیادی بوده است و همه جذابیتهای یک زن را داراست . هیچکس بازی به یاد ماندنی نامبرده در دزدان دریایی کارائیب را فراموش نمیکند.

زیباترین زنهای جهان

تعداد صفحات : 0

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 15
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 20
 • باردید دیروز : 3
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 60
 • بازدید ماه : 102
 • بازدید سال : 158
 • بازدید کلی : 158
 • آخرین نظرات
  کدهای اختصاصی